Spoločenské hry nie sú iba pre decká

od | feb 18, 2021 | Tip na spoločenské hry | 0 komentárov

Keď je človek dieťa, má pocit, že dospelí hrajú spoločenské hry len vtedy, ak chcú zabaviť decká. No, ako už asi tušíte, nie je to tak. Trh s týmito hrami je doslova nekonečný. Okrem klasických hier, ktoré poznáme od malička ako dostihy, človečko, žolík, existuje ďalších trilión hier, ktoré každá z nich ma svoju vekovú kategóriu. Pre mňa najväčšie zistenie bolo, že niektoré hry sú odporúčané až od 18 rokov. Samozrejme je to ako s filmami, odporúčanie síce je, ale aj tak to hrajú mladší 😉 Ako ste si už všimli, som trocha maniak na spoločenské hry. A to je dôvod, prečo som sa rozhodla, vám ich trocha predstaviť. Tak poďme na to.

Ako vybrať tú správnu

Predtým, ako sa pustíte do výberu spoločenskej hry, „očekujte“ si svoje okolie. Znie to divne, viem, ale spoločenské hry nie sú (teda aspoň zväčša) pre jedného. Zistite, aké tipy hier bavia vašu rodinu, kamošov a ako samostatná kategória, deti. Prečo dávam decká do samostatnej kategórie? Z jednoduchého dôvodu. Máloktorého dospelého bavia hry určené priamo pre deti. Podľa môjho názoru, je ale super s deťmi hrať hry, pretože rozvíjajú ich sústredenoť, pamäť a v neposlednom rade ich zabavíte na dlhší čas.

Spoločenské hry

Takže moje odporúčanie pred samotnou kúpou hry je: Pokecajte s rodinou, kamošmi a zistite ich preferencie. Baví ich geografia? Pecka, kúpte vedomostnú. Alebo skôr radi robia naprieky počas hry? Ok, tak sa vydajte skôr na zábavnú cestu hier. Je vaše okolie náročnejšie? DON’T WORRY, existuje plno strategických hier, ktoré vás zabavia aj na 6 hodín 😉

Obal predáva

Áno, je to klišé, ale povedzme si úprimne, koľko vecí ste si kúpili iba vďaka peknému obalu? Napríklad také hračkárstvo. Decká si isto nepozerajú hračky podľa funkčnosti, ale proste „Je to pekné, beriem“. Pri spoločenských hrách to nie je inak. Sama mám doma kúsky, pri ktorých sa mi proste páčil obal. Preto keď premýšľate nad kúpou hry si pozrite relevantné recenzie, prípadne sa opýtajte známych či náhodou nemajú skúsenosť s touto hrou.

Spoločenské hry

Kde kúpiť?

Možno vám to príde smiešne, veď spoločenské hry máte na každom kroku, v každom hračkárstve. ALE… Skúsili ste sa niekedy v hračkárstve spýtať asistentov predaja ejkejej predavačov, názor na tú a onú hru? Mne väčšinou prišla odpoveď tipu: „Áno, veľa ľudí ju kupuje asi je dobrá.“ No, veľmi mi teda nepomohli. Práve preto som si zvykla kupovať spoločenské hry v špecializovanom obchodíku s názvom IHRYSKO. Majú len dve prevádzky a to v Bratislave a Bánskej Bystrici, ale tí ktorí ste z rôznych kútov Slovenska, nezúfajte. Ihrysko má totižto prepracovaný eshop, a nie lenže robia video-recenzie, kde si hru môžete pozrieť, ale sú aj veľmi ochotní na sociálnych sieťach, nehovoriac o face-to-face kontakte, proste úžasné. Za mňa 110% zo 100.

Ďalší skvelým tipom a lepšie dostupnejším, aj čo sa kamenných predajní týka, sú určite Pantarhei a Albi. Je tam veľký výber, a určite tiež nájdete čo potrebujete. Super je, že keďže sa nachádzajú takmer v každom väčšom meste, môžete si ich ísť pozrieť.

Predsa ste sa netrafili?

Nič sa nedeje. Ak ste aj všetko urobili správne, a predsa vás hra nezaujala, je to úplne bežné. Čo ale s týmto chúďatkom? Nechať ho ako lapač prachu? Určite nie. Proste ju predajte, prípadne vymeňte. V dnešnej dobe plnej konzumu sa veci „točia“ ako nikdy predtým. Na FB nájete také inzeráty, že sa vám občas mozog zastaví. Takže taká vaša jedna hra je úplne v pohode. Ale aj tu musíte premýšľať, kam inzerát hodíte. Predsa nebudete predávať spoločenskú hru na stránke „Práca, bigády Bratislava“. Odporúčam sa pridať do skupiny Bazár stolových hier SR/CZ.A možno rovno nájdete aj inú hru, za ktorú tú vašu rovno vymeníte.

Tak, článok je na konci, ale táto tématika u mňa iba začína 🙂 Prídu rôzne tipy, na „Must have“ spoločenské hry, ale samozrejme aj viac špecifické, proste máte sa na čo tešiť. Kľudne mi hoďte do komentáru, čo by vás zaujímalo 😉